YENİ UFUKLAR DERNEĞİ BASIN BİLDİRİSİ

Şub 19, 2016 Yazan

 

YENİ UFUKLAR DERNEĞİ BASIN BİLDİRİSİ

Bölücü terör hain yüzünü Ankara’da bir kez daha gösterdi. 17 Şubat 2016 Çarşamba günü akşam mesai çıkışında askerî ve sivil personeli taşıyan araçlara yapılan bombalı saldırıda 28 vatandaşımız şehit olurken 61 vatandaşımız da yaralandı. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar, Yüce Türk Milletine başsağlığı diliyoruz.
2015 yılı Temmuz ayından beri Suriye ve Irak’tan yurdumuza yönelen tehdit ve saldırılar giderek artmaktadır. Terör örgütleri aziz vatanımızın birçok yerinde ölüm kusmakta, askerî ve sivil vatandaşlarımızı bombalarla şehit etmekte; milletimizin birlik ve beraberliğini, ülkemizin bölünmez bütünlüğünü içerden ve dışardan tehdit etmektedir.
Türkiye Cumhuriyeti Devleti, şehitlerimizin kanını yerde bırakmamalı, teröristlerin kökü kazınıncaya kadar mücadeleye devam etmelidir. Türk Milleti bu mücadelede sonuna kadar devletinin yanında olacaktır. Biz de devletimize güveniyor ve terörle mücadelesini destekliyoruz.
Herkes şundan emin olmalıdır ki, Türk Milleti olarak, bu tehditlere karşı ordu-millet el ele vererek karşı duracak ve kutsal topraklarımızı koruyacağız. Bu konuda kararlıyız. Ay yıldızlı bayrağımızı 81 vilayetimizin üzerinden indirtmeyecek, vatanımızı ve milletimizi böldürtmeyeceğiz. Bunun için her türlü bedeli ödemeye hazırız.
Her nereden ve kimden gelirse gelsin, her türlü terörü lanetliyoruz.
Aziz milletimize ve kamuoyuna saygıyla duyurulur

Haber, Manşet