YENİ UFUKLAR DERNEĞİ BASIN BİLDİRİSİ

Tem 31, 2016 Yazan

YENİ UFUKLAR DERNEĞİ BASIN BİLDİRİSİ

DARBECİLERİ LANETLİYORUZ!
15 Temmuz 2016 Cuma gecesi ordunun içerisinde yapılanmış Fethullahçı Terör Örgütü mensuplarının darbe girişimi Cumhurbaşkanı, Başbakan, vatansever Türk ordusu ve emniyet güçleriyle TBMM ve aziz milletimizin muhteşem direnişi ile sonuçsuz kalmıştır. Türkiye Cumhuriyeti devleti ve Türk milleti büyük bir badireyi birbirine kenetlenerek atlatmıştır. Bu yasadışı kalkışmada 200’ün üzerinde asker, polis ve sivil vatandaşımız şehit olmuştur. Darbeciler ve destekçileri gözaltına alınmış, haklarında yargı işlemi başlatılmıştır.
Cumhuriyetimize ve demokrasimize karşı girişilen bu darbeyi YENİ UFUKLAR DERNEĞİ mensupları olarak kınıyor ve lanetliyoruz. Bu zor günlerde devletimizin ve hükümetimizin yanında yer alarak darbecilerle mücadeleyi destekliyoruz. Her türlü demokrasi dışı girişime karşı olduğumuzu, demokratik ve laik Cumhuriyetimize sahip çıkacağımızı yüksek sesle haykırıyoruz.
Türk milletine, hükümetine ve gazi meclise darbe girişiminde bulunan Fetöcü terör örgütü mensuplarının ve sempatizanlarının ordudan, emniyetten, yargıdan, üniversiteden, millî eğitimden ve her türlü kurumundan temizlenmesi için devletimizin gerekli çalışmaları yapmasını bekliyoruz.
Aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, darbecilerin hak ettikleri cezaya çarptırılmalarını bekliyoruz.

YENİ UFUKLAR DERNEĞİ YÖNETİM KURULU

Faaliyetler, Haber, Manşet