Konusu ”Anayasa Değişikliği” olan, konuşmacı olarak Prof. Dr. Ersan Şen’in katıldığı konferans..

Mar 04, 2017 Yazan

YENİ UFUKLAR KÜLTÜR SOSYAL VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ olarak yeni bir faaliyetle Kayseri halkının huzurundayız.

Bilindiği gibi, 16 Nisan 2017 tarihi Türkiye Cumhuriyeti için önemli bir dönüm noktasıdır. Geçtiğimiz aylarda Anayasa değişikliği TBMM’nin gündemine getirilmiş, 330’un üzerinde milletvekilinin oylarıyla halk oylaması aşamasına geçilmiştir. Yapılacak referandum sonucunda “evet” oyları fazla çıkarsa başkanlık / cumhurbaşkanlığı sistemine geçilecek, “hayır” oyları fazla çıkarsa mevcut parlamenter sistem devam edecektir.
Yeni Ufuklar Derneği olarak, halkımızın vereceği oyun rengini belli etmeden önce değişiklik yapılacak 18 madde hakkında bilgi sahibi olması, oyunu ona göre vermesi düşüncesiyle ülkemizin önde gelen hukukçularından Prof. Dr. Ersan ŞEN’i Kayseri’ye davet etmeyi uygun bulduk. Prof. Dr. Şen, verdiği konferansta bu 18 maddenin ne getirip ne götürdüğünü tarafsız bir bilim adamı gözüyle tahlil etti, dinleyicilerin zihninde oluşan soruları cevapladı.
Yeni Ufuklar Derneği tarafından düzenlenen ve Prof. Dr. Ersan Şen’in verdiği “Yeni Anayasa ve Başkanlık Sistemi” konulu konferans 25 Şubat 2017 Cumartesi günü akşam 19.30’da Kayseri Kültür ve Turizm Müdürlüğü Konferans Salonunda yapıldı.Baro Başkanı Cavit DURSUN, Kayseri CHP Milletvekili Çetin ARIK, CHP İl Başkanı Feyzullah KESKİN, Bilgi Yurdu Derneği Başkanı Mustafa ÖZTÜRK, Zeynel TİMUR, İş Adamı İbrahim SUNGUR.Yeni Ufuklar Derneğinin İstanbul Şube yetkilileri ve çok sayıda davetli katıldı.

 

 

 

Faaliyetler, Manşet